Mám po krk předsudků o šprtech

25. dubna 2012 v 16:23 | Jessica Win |  Moje téma
Jak asi víte, dostala jsem se na gympl... Takže asi nebudu uplně blbá. A mám už po krk toho, jak všichni odsuzují šprty. Já osobně šprt nejsem a to bych Vám chtěla v tomhle článku vysvětlit. A mám taky po krk toho, že jakmile Vám to jde ve škole, jste šprt.

1) Šprti jsou oškliví a nosí brýle.
Postavte vedle sebe krásnou holku a holku, která není zrovna Miss a nosí brýle. A řekněte nějakému méně inteligentnímu ať z těch dvou vybere jednu o které si myslí, že je šprtka. Koho myslíte, že vybere? Na 90 % vybere holčinu s brýlemi.
Vůbec nevím, kdy a kde se tenhle předsudek objevil, ale vím že na něm není ani zrnko pravdy. Sama nosím brýle, ale šprt nejsem. Pokud vím šprt se doma hodně učí. Tak bych tedy chtěla vědět podle čeho ostatní odsuzují ty údajné šprty. Mají brýle, jde jim to ve škole. A ejhle! Už je to šprt. Tohle je dle mého názoru trochu jiný druh rasismu. Připadá mi, jako kdyby skupina šprtů byla něco jiného než jsme my. Ale není to pravda. Jsou úplně stejní jako my, jen chytřejší. A to není důvod, odsuzovat je.
Všichni šprti nenosí brýle a už vůbec nejsou oškliví. Podívejte se třeba na Missky. Jsou chytré a krásné. Možná i byli šprtky a dnes jsou modelky. Hm..?

* * *

2) Inteligentní člověk = šprt
Většina těch, co nadávají do šprtů, většinou vůbec nevidí rozdíl mezi inteligencí a našprtaností. Inteligentní člověk to má, měl a bude mít v hlavě. Jenže šprt se naučí jen to co se naučit má a to z té hlavy dříve či později zmizí.
Říká se, že nejhorší srážka je s blbcem. Něco na tom bude. Protože hádka s blbcem je hádka skoro bez konce. Nakonec to ale většinou dopadne tak, že moudřejší ustoupí, protože blbec nevidí a neslyší jak blbými argumenty argumentuje a neuzná svou chybu.
Mám spoustu kamarádů, co mi říkají že by chtěli mít můj mozek. To je pro mě kompliment. A ty lidé, co dokážou pochválit inteligenci, jsou svým způsobem taky inteligentní. A lidé, kteří dokáží pouze kritizovat, jsou pro mě ubozí.

* * *

Opravdu mám už dost těchto předsudků. Toto jsou pouze dva a asi nejznámější. Ale určitrě bychom jich zvládli vymyslet i více. Každý člověk mám v hlavě to co mu tam bůh nadělil a to nemůžeme to ovlivnit. Ale můžeme ovlivnit, co říkáme, komu nadáváme a jakými nadávkami. Šprt není nadávka, ale pro někoho ano. A dnes už šprt není ani pochvala. I kdyby někdo šprt byl, je to jeho věc, a nám to může být jedno. Lidi proberte se! Ano, vy co nadáváte do šprtů. Zamyslete se nad sebou! To závidíte nebo co? Opravdu toho mám dost. A teď ten důvod proč to vadí , když tedy jak jsem napsala nejsem šprtka:

Už od mala my škola jde. Na prvním stupni jsem se doma tedy učila, protože se o moje učení starali rodče. Ale od druhého stupně se rodiče starat přestali. Začali věnovat víc času setře a jejímu učení, protože jí to ve škole nešlo tak dobře jako mě. A tím pádem, jsem se doma přestala učit. Prakticky jsem na to ani neměla čas. Každý den trénink, prostě to nešlo. A pak jsem zjistila, že já se doma učit ani vlastně nemusím. Škola mi šla sama od sebe. Na vysvědčení jsem měla jedničky, sem tam nějakou tu dvojku. Byla jsem spokojená.
Ale vždy se ve třídě najde nějaký ten blbec. A oni mi začali říkat šprtka. Nelíbilo se mi to, ale co se dalo dělat. Jen moji kamarádi věděli, že se doma neučím a že mám prostě jen takový dar, kterému se říká fotografická paměť. Ty co mi nadávali , to nechápali. Jedno období jsem z toho byla špatná, ale pak jsem se naučila v tom chodit. Nadávky jsem ignorovala a užívala si života. Mohla jsem chodit každý den ven, namísto toho abych se doma učila. Byla jsem na tom lépe než oni, ale to oni v tu dobu ještě neviděli.
Tento rok jsme začali chodit do devítky, ostatní už "dospěli" a už mi nenadávali. Přišlo období rozhodování o budoucnosti. A ty nadávající začali chápat, že mám o hodně vyšší ambice než oni a též o hodně větší výběr škol. Tento rok v devítce se z naší třídy stal jeden velký kolektiv. A já začala zjištovat, že ONI mi jen záviděli. Tohle není samochvála, ale skutečnost.

* * *

Proto mám těch předsudků dost. Protože jsem si tím prošla. A nejvíc mě na tom štvalo, že k nádávkám neměli důvod. Vždy jsem chodila ven a nebyla jsem zavřená doma. Takže neměli sebemenší důkaz, že se doma šprtám. Někdo má hold štěstí a nemusí pro úspěch udělat skoro nic. - I když to taky není pravda. Abyste dosáhli svého, musíte makat.
Ale každý máme něco a něco ne. Ale není to důvod pro to, abychom si vzájemně nadávali.

*Jess*
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 happy167 happy167 | Web | 25. dubna 2012 v 19:23 | Reagovat

Krásný článek :). A je to teda pravda! Já se taky doma moc neučím, a stejně mám dobrý známky. Ale do šprtů mi naštěstí nikdo nenadává. P.s. taky si to myslim, ale nikdy bych to nedokázala napsat tak krásně jako ty :)

2 Jess Jess | Web | 25. dubna 2012 v 20:08 | Reagovat

[1]: Děkuju.. :) Jak to cítím tak jsem to napsala :)

3 Adulinka Adulinka | E-mail | Web | 29. dubna 2012 v 14:38 | Reagovat

Já jsem také na Gymplu, ale nemám dobré známky, ani na základce sem je neměla.. ;)
Já a škola to je jeden velkej boj!! I když se učím, tak nic v tý hlavě nemám..
A asi se ptáš jakto že jsem na Gymplu?. No.. :D Já se sice neumím učit a mám špatné známky, ale mám dobré logické myšlení, jenže to v mnoha předmětech moc není.. :// Ale když sem psala Scio-testy, byla jsem jedna z nejlepších, ale pokazil mi to průměr ze základky.. ;/
Ale co, jsem tam ke sem chtěla být, už se tam jen nějak udržet.. ;)
Jo a ohledně toho článku, nikdy sem nikoho nenazývala šprtem!! Mojí kamarádce na základce tak říkaly a já byla na její straně, měla to asi tak jako ty.. :)
Jsou to blbě teorie, a lidi jen závidí tu moudrost.. ;)

4 Jess Jess | Web | 29. dubna 2012 v 18:43 | Reagovat

[3]:
Děkuju za tvůj názor.. Přesně to si myslím, lidi jsou zavistivý a dokáží závidět všechno - i inteligenci :)

5 Natalia Contostavlos Natalia Contostavlos | Web | 11. května 2012 v 16:33 | Reagovat

Já také občas někomu řeknu "šprte", když dostane dobrou známku, ale je to myšleno jen jako legrace. Vlastně jsem se v životě nesetkala s někým, kdo by to slovo myslel smrtelně vážně a používal ho jako nadávku. To mi příjde ubohý.

6 Jess Jess | Web | 11. května 2012 v 19:46 | Reagovat

[5]:
Já se s ním bohužel jako s nadávkou setkala a teď nemám ráda když mi tak někdo řekne i "jen z legrace".

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama