S pravdou nejdál dojdeš...

19. dubna 2012 v 9:59 | Jessica Win
...nebo taky ne

Nepatřím mezi ty, co si myslí, že říkat pravdu za každých okolností je správné. Pravda je někdy krutá a bolí a proto si myslím, že někdy je dobré neříci celou pravu nebo třeba i lhát. Musíme ovšem přemýšlet o následcích.

Pravda je něco co může potěšit, pobavit, ulevit, ale bohužel i to co může zklamat a zranit. Říká se, že s pravdou nejdál dojdeš. Vážně? Pravda ale může způsobit hodně škod. Můžeš si s ní nadělat hodně nepřátel. Př.: Tvůj kamarád se zeptá, co si oněm doopravdy myslíš... A co teď? Berte v potaz, že je to "kamarád" , který Vám zrovna moc nesedí. Řeknete mu na férovku co si o něm myslíte? Nebo mu tu pravdu podáte v obalu, aby tolik nebolela? A nebo radši budete lhát? - Každý z nás by odpověděl jinak. S první možností se může stát, že "kamarád" to vezme jako urážku a urazí se. A co teď? Buď je Vám to jedno a nebo je Vám ti líto a chcete to vzít zpět.
Druhá možnost je podat pravdu v obalu aby tolik nebolela. Takže mu řeknete jen poloviční pravdu? Ale spojojíte se VY jen s poloviční pravdou? Nebudete později mít nutkání říci mu dodatečně celou pravdu? To je jen na Vás.
A třetí možnost? Zalhat to. Říct to co on/ona chce slyšet... On/ona jsou spokojení, ale co Vy?

S pravdou je to těžké. Někdo ji říká za každých okolnotí bez ohledu na následky. Někdo lže pořád, podle toho co chce dotyčný slyšet. A někdo to kombinuje. Pravda, lež, poloviční pravda...

A jaký máte názor na pravdu a lež Vy? Říkáte pravdu nebo lžete?*Jess*
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama